چاپ بارکد از داخل نرم افزار هلو

جهت طراحی بارکد هلو ، در دل این نرم افزار ، نرم افزار  Fastreport  که ابزار گزارش گیری از داده ها میباشد تعبیه شده است . از قابلیت های محیط فست ریپورت توانایی خروجی گرفتن از اطلاعات و تبدیل به بارکد های میله ای میباشد . چنانچه با استاندارد های بارکدها و نحوه شکل دهی به قالب صفحات آشنایی داشته باشید میتوانید از این محیط برای هر ابعادی از رول لیبل ، بارکد طراحی نمایید. متناسب با نوع تعریف کد های کالا و ابعاد کاغذ طراحی را باید انجام دهید

مزیت این روش این است که بسیار سریع  و راحت با استفاده از اطلاعات موجود در نرم افزار برای کالا های تعریف شده میتوانید چاپ لیبل گرفت.  حتی زمانی که فاکتور خرید کالا ثبت میکنید بلافاصله میتوانید بارکد چاپ بگیرید. نمونه هایی از طراحی ها در بخش طراحی بارکد هلوکامرس قرار داده شده است.

چاپ بارکد خارج از نرم افزار هلو

استفاده از نرم افزار های چاپ بارکد به طور کاملا جدا ز نرم افزار حسابداری

امروزه نرم افزار های  مختلفی در سطح اینترنت موجود است که میتوانید از آنها برای چاپ بارکد استفاده کنید. بدین شکل که کد کالا ، نام کالا ، قیمت و هر چیز دیگری که اطلاعات آن را در نرم افزار ثبت کرده اید را تک به تک یادداشت کرده و به صورت مورد به مورد وارد نرم افزار دلخواه چاپ بارکدتان میکنید و دستور چاپ را صادر میکنید. این روش
برای استفاده از سایر نرم افزار ها ساده ولی بسیار زمان بر است .

استفاده از نرم افزار های چاپ بارکد به صورت لینک شده با اطلاعات نرم افزار هلو

در این روش میتوان کاری کرد که نیاز نباشد برای چاپ بارکد هر بار به نرم افزار مراجعه کرد اطلاعات را یادداشت کرده و در نرم افزار مخصوص چاپ بارکد وارد کرد.
در این روش میتوانیم کاری کنیم  منبع اطلاعات لیبل ها از پایگاه اطلاعاتی نرم افزار هلو تغذیه شود و نیاز به خروجی و ورودی گرفتن های اضافی نباشد.

بیشتر نرم افزار های چاپ بارکد پیشرفته قابلیت اتصال به انواع دیتا بیس را دارند .

شیوه ای که در اتصال نرم افزار های طراحی بارکد به نرم افزار حسابداری هلو استفاده میشود به گونه ای است که حتی اگر نرم افزار  کد 10 یعنی پایه ای ترین کد نرم افزار هلو نیز باشد قابلیت فراخوانی نام کالا کد کالا و قیمت  و … را از پایگاه داده نرم افزار حسابداری خواهد داشت و شما با استفاده از نرم افزار جداگانه چاپ بارکد قابلیت های بسیار بیشتری داشته و محدودیت هایی نظیر چاپ بارکد طولانی بر لیبل هایی با ابعاد کوچگ را نخواهید داشت .
این روش مناسب افرادی هست که یا نرم افزار آنها قابلیت چاپ مستقیم بارکد را ندارد یا کد های کالای طولانی تری دارند.